شکسته شدن مچ دست

شکسته شدن مچ دست و انواع شکستگی : 

یکی از رایج ترین شکستگی استخوان درجهان شکستگی مچ دست می باشد که یکی عامل از عوامل مهم در این نوع شکستگی پوکی استخوان می باشد . این نوع از شکستگی در افراد مسن و نیز آن دسته از افرادی که دچار بیماری پوکی استخوان می باشد به وجود می آید . این نوع شکستگی اگر به درستی مورد درمان و مداوا  قرار نگیرد می تواند عوارض جدی را برای اشخاص به وجود آورد . وقتی که شکستگی مفصل دست در داخل مفصل ها گسترش پیدا کند می توان عوارض زیادی را نیز به همراه داشته باشد.

پیشنهاد مطالعه
ویروس کرونا، شایعات و واقعیاتی که باید بدانیم

 

نمونه هاییی از شکستگی :

شکستگی هایی همچون شکستگی مفصل دست و شکستگی پا  اغلب در اثر زمین خوردگی در زمان ورزش کردن و یا حتی راه رفتن معمولی ممکن است به وجود می آید ولی شکستگی مچ دست بیشتر زمانی اتفاق می افتد که فرد در زمان زمین خوردن دست خود را سپر کرده تا مانع افتادن خود شود . این مسئله باعث می شود که فشار بسیار زیادی در مچ دست به وجود آید و همین موضوع باعث می شود که مچ دست دچار شکستگی شود.

این نوع شکستگی دارای انواع مختلفی می باشد که در ادامه به چند نوع از این شکستگی اشاره می کنیم :

  • اولین نوع : در این نوع از شکستگی ، مفصل دست به شکستگی گفته می شود که هیچگونه جابه جایی در آن صورت نگرفته است و در آن استخوان شکسته و وضعیت به صورت نرمال می باشد.
  •  نوع دوم : در این نوع از شکستگی ، مفصل دست تنها قسمتی از استخوان مچ جابه جا شده و به طور طبیعی ناحیه آسیب دیده از وضعیت نرمال خارج می شود.
  •  نوع سوم : در این نوع از شکستگی ، که شدیدترین نوع از شکستگی می باشد استخوان مچ دست در چندین ناحیه دچار شکستگی شده است.
پیشنهاد مطالعه
عوامل زمینه ساز خار پاشنه

 

 

نمونه هایی از شکستگی مفصل دست :

شکستگی که در ناحیه مفصل دست به وجود می آید می تواند بر اثر بیماری پوکی استخوان بوده و بیشتر در افراد مسن به وجود می آید. همچنین برای شما از انواع شکستگی هایی که در ناحیه مچ دست امکان دارد که به وجود بیایند که نوع اول و دوم آن نیاز به جراحی ندارند ولی در نوع سوم از شکستگی باید جراحی صورت گیرد نیز اشاره داشته ایم.

در ادامه می خواهیم به چند نمونه از شکستگی در مفصل دست را بیان کنیم :

 

  •  استخوان‌های کوله
  •  اسکافودید
  •  اسمیس
  •  شوفر
  •  بارتون
  •  زند زیرین ساعد
پیشنهاد مطالعه
بریس و ارتوز چه کمکی به بیمار میکند ؟

جهت انجام خدمت و مشاوره رایگان لطفا به بخش تماس سایت مراجعه فرمایید.

مرکز ارتوپدی فنی خرم آباد 

مرکز ارتوپدی فنی لرستان

تماس با کلینیک تخصصی ارتوپدی فنی پویا طب

پیام بگذارید